Minusy inwestowania w nieruchomości

Mnóstwo osób uważa, że inwestowanie w nieruchomości to najlepszy sposób na ulokowanie swoich ciężko zarobionych oszczędności. Tacy ludzie twierdzą, że lokaty nie opłacają się, ponieważ mają bardzo niedużą stopę zwrotu gotówki. To jest prawda i z tym nie warto polemizować. Osoby, które uwielbiają inwestowanie w nieruchomości, twierdzą, że to zdecydowanie lepsza opcja, niż ryzykowne granie na giełdzie. Rzeczywiście, jeśli ktoś nie zna się na tym to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że straci swoją gotówkę. Czy jednak inwestowanie w nieruchomości to same plusy? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Naszym zdaniem ta opcja ma też swoje minusy. Na pewno jednym z nich jest to, że nie zawsze tak łatwo znaleźć lokatorów, którzy chcieliby wynająć lokal. Wiąże się to z wieloma czynnikami. Większość ustala bardzo wysokie ceny, ponieważ chcą zarobić na wynajmie jak najwięcej gotówki. Jeśli jest duża konkurencja, to osoby wolą skorzystać z najniższej ceny. To oczywiście prowadzi do tego, że nie każda osoba posiadająca mieszkanie jest w stanie je wynająć. W takiej sytuacji nie tylko nie zarabia, ale też … ponosi koszty. W końcu trzeba odprowadzić określoną kwotę do spółdzielni.
Czasami z samymi lokatorami też są bardzo duże kłopoty. Niektórzy z nich nie mają zamiaru regularnie płacić czynszu. Właściciele często muszą upominać się o to, a chyba nikt nie chce mieć takich właśnie nieprzyjemnych sytuacji. Czasami też można przeczytać o lokatorach, których nie można eksmitować z danego mieszkania. Właściciele są kompletnie bezradni i nie mają pomysłu, jak wyjść z tej patowej sytuacji. Niektórzy lokatorzy niszczą też dane mieszkanie i nie mają zamiaru pokrywać strat z własnej kieszeni. Może się zatem okazać, że czynsz nie pokryje wszystkich takich dodatkowych kosztów. Poza tym, trzeba też dodać do tego wszystkie konieczne remonty i naprawy.

Dodaj komentarz